Projekta “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” 2023. gadā uzsāktie pētniecības projekti

2023. gada 5. oktobrī Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja IT kompetences centra projektā „Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” (līguma Nr. 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/008) iesniegtos 9 nozares un starpnozaru pētniecības projektus, no kuriem 7 pētniecības projekti tiek īstenoti zinātniskajā virzienā “Biznesa procesu analīzes tehnoloģijas”, savukārt 2 pētniecības projekti zinātniskajā virzienā “Dabīgās valodas tehnoloģijas”.

Īstenoto pētījumu aktualitātes:

  • Pētniecības projekts Nr. 1.7 “Ar poligoniem aprakstītu grafisku objektu kvalitātes pārbaudes tehnoloģija”

Pētniecības projekta mērķis ir automatizēti risināt ar poligoniem aprakstītu grafisko objektu semantiskās un sintaktiskās kvalitātes pārbaudes uzdevumu. Tas ietver jaunu algoritmu un funkciju izstrādi un implementāciju tehnoloģijas prototipa veidā. Analogas sistēmas šobrīd pasaulē mums nav pieejamas.

Pētniecības projekta īstenotājs: SIA “DIVI grupa” sadarbībā ar Latvijas Universitāti

  • Pētniecības projekts Nr. 1.8 “Inovatīvs dronu lietojums dārzkopībā”

Pētniecības projekta mērķis ir identificēt un prototipa veidā realizēt dažādus dronu pielietošanas veidus dārzkopībā. Pētījuma ietvaros tiks noskaidrots, kādas dārzkopībai svarīgas funkcijas iespējams realizēt/ atvieglot, lietojot dronus, un tiks izveidots attiecīgās funkcijas atbalstošs prototips.

Pētniecības projekta īstenotājs: SIA “DIVI grupa” sadarbībā ar Latvijas Universitāti

Projektu līdzfinansē Atveseļošanas fonds  Darbības programmas “Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 5.1.r. reformu un investīciju virziena "Produktivitātes paaugstināšana caur investīciju apjoma palielināšanu P&A" 5.1.1.r. reformas "Inovāciju pārvaldība un privāto P&A investīciju motivācija" 5.1.1.2.i. investīcijas "Atbalsta instruments inovāciju klasteru attīstībai" īstenošanas noteikumi kompetences centru ietvaros” ietvaros.

Kontakti

+371 67844984 (Piegādes, IT tehniskais atbalsts)

+371 67291020 

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

https://di.lv

Frīdriha Candera iela 1,
Rīga, LV - 1046, Latvija

Mūsu lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu vietnes lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās ērtāku darbību. Lai turpinātu lietot lapu, Jūs apliecinat, ka piekrītat sīkdatņu politikai. Lasīt vairāk
Piekrītu